Team Associated Rear Springs V2, brown, 3.8 lb/in, L86, 11.75T, 1.6D 81234
or 4 payments of $4.32 with
Info
Description
Team Associated Rear Springs V2, brown, 3.8 lb/in, L86, 11.75T, 1.6D 81234
To work on the RC8B3 and RC8B3e Big Bore 1:8 shocks, these springs require the #81221 Spring Collars and #81194 Spring Cups. (These spring collars and cups are included with the RC8B3.1 and B3.1e kits.)
This part fits the following vehicles:
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8B4
- RC8B4.1
- RC8B4.1e
- RC8B4e
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T4
- RC8T4e
Description
SpecificationsTeam Associated Rear Springs V2, brown, 3.8 lb/in, L86, 11.75T, 1.6D 81234
To work on the RC8B3 and RC8B3e Big Bore 1:8 shocks, these springs require the #81221 Spring Collars and #81194 Spring Cups. (These spring collars and cups are included with the RC8B3.1 and B3.1e kits.)
This part fits the following vehicles:
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8B4
- RC8B4.1
- RC8B4.1e
- RC8B4e
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T4
- RC8T4e
Team Associated Rear Springs V2, brown, 3.8 lb/in, L86, 11.75T, 1.6D 81234
To work on the RC8B3 and RC8B3e Big Bore 1:8 shocks, these springs require the #81221 Spring Collars and #81194 Spring Cups. (These spring collars and cups are included with the RC8B3.1 and B3.1e kits.)
This part fits the following vehicles:
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8B4
- RC8B4.1
- RC8B4.1e
- RC8B4e
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T4
- RC8T4e
| SKU | Ass81234 |
| Barcode # | 784695812345 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock