Team associated Washers, 7.8x3.5x0.5mm, blue aluminum
or 4 payments of $4.07 with
Info
Description
Team associated Washers, 7.8x3.5x0.5mm, blue aluminum
Washers, 7.8x3.5x0.5mm, blue aluminum
These washer sizes work great as rear hub spacers (for adjusting the wheelbase) on the RC8B3 and RC8T3 series vehicles.
Thicknesses range from .5mm, 1mm, and 2mm. Use them on your 1:10 or 1:8 vehicle wherever you need to tune your shimming.
Description
SpecificationsTeam associated Washers, 7.8x3.5x0.5mm, blue aluminum
Washers, 7.8x3.5x0.5mm, blue aluminum
These washer sizes work great as rear hub spacers (for adjusting the wheelbase) on the RC8B3 and RC8T3 series vehicles.
Thicknesses range from .5mm, 1mm, and 2mm. Use them on your 1:10 or 1:8 vehicle wherever you need to tune your shimming.
Team associated Washers, 7.8x3.5x0.5mm, blue aluminum
Washers, 7.8x3.5x0.5mm, blue aluminum
These washer sizes work great as rear hub spacers (for adjusting the wheelbase) on the RC8B3 and RC8T3 series vehicles.
Thicknesses range from .5mm, 1mm, and 2mm. Use them on your 1:10 or 1:8 vehicle wherever you need to tune your shimming.
| SKU | ass31387 |
| Barcode # | 784695313873 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0080kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock