Team Losi Racing 8IGHT-X/E 2.0 EVO 2 Front Spring Set (6)
or 4 payments of $7.84 with
Info
Description
Team Losi Racing 8IGHT-X/E 2.0 EVO 2 Front Spring Set. These optional springs are intended for the Losi Racing 8IGHT-X/E 2.0. Package includes two gold front springs, two silver front springs and two white front springs.
Spring Rates:
White: 3.86
Gold: 4.13
Silver: 4.46
Description
SpecificationsTeam Losi Racing 8IGHT-X/E 2.0 EVO 2 Front Spring Set. These optional springs are intended for the Losi Racing 8IGHT-X/E 2.0. Package includes two gold front springs, two silver front springs and two white front springs.
Spring Rates:
White: 3.86
Gold: 4.13
Silver: 4.46
Team Losi Racing 8IGHT-X/E 2.0 EVO 2 Front Spring Set. These optional springs are intended for the Losi Racing 8IGHT-X/E 2.0. Package includes two gold front springs, two silver front springs and two white front springs.
Spring Rates:
White: 3.86
Gold: 4.13
Silver: 4.46
| SKU | TLR243055 |
| Barcode # | 605482155295 |
| Brand | TLR |
| Shipping Weight | 0.0530kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock