Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $2.02 with
Info
Description
Speedpaint is truly a one-coat painting solution. Simply apply one rich coat of Speedpaint directly over a primed miniature and you are done! The Speedpaint will leave that part of the model with both intense shading, vibrant colour, and a highlight effect in one application.
It flows perfectly over your miniatures and creates an unparalleled painting solution to help you get more time for gaming.
Description
SpecificationsSpeedpaint is truly a one-coat painting solution. Simply apply one rich coat of Speedpaint directly over a primed miniature and you are done! The Speedpaint will leave that part of the model with both intense shading, vibrant colour, and a highlight effect in one application.
It flows perfectly over your miniatures and creates an unparalleled painting solution to help you get more time for gaming.
Speedpaint is truly a one-coat painting solution. Simply apply one rich coat of Speedpaint directly over a primed miniature and you are done! The Speedpaint will leave that part of the model with both intense shading, vibrant colour, and a highlight effect in one application.
It flows perfectly over your miniatures and creates an unparalleled painting solution to help you get more time for gaming.
| SKU | TAPWP2009 |
| Barcode # | 5713799200982 |
| Brand | The Army Painter |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |