On Sale
2% OFF
SKU: TLR341026
TLR Quick Change Engine Mount Set: 8X 2.0 TLR341026
$146.99
or 4 payments of $36.75 with
Info
Price Matchup
Description
This Quick Change Engine Mount Set: 8X 2.0 is compatible with the TLR 1/8 8IGHT-X/E 2.0 Combo 4WD Nitro/Electric Race Buggy Kit (TLR04012).
Description
SpecificationsThis Quick Change Engine Mount Set: 8X 2.0 is compatible with the TLR 1/8 8IGHT-X/E 2.0 Combo 4WD Nitro/Electric Race Buggy Kit (TLR04012).
Description
This Quick Change Engine Mount Set: 8X 2.0 is compatible with the TLR 1/8 8IGHT-X/E 2.0 Combo 4WD Nitro/Electric Race Buggy Kit (TLR04012).
Specifications
| SKU | TLR341026 |
| Barcode # | 605482155288 |
| Brand | TLR |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ