On Sale
10% OFF
Price Matchup
Description
This forklift is used in container terminals, etc.
Features
- A forklift that is useful for loading and unloading containers
- The main body is painted
- Equipped with weights so that containers can be loaded and displayed
- Forks can be moved up and down
- Tires do not rotate
- Forklift (orange)
Description
SpecificationsThis forklift is used in container terminals, etc.
Features
- A forklift that is useful for loading and unloading containers
- The main body is painted
- Equipped with weights so that containers can be loaded and displayed
- Forks can be moved up and down
- Tires do not rotate
- Forklift (orange)
Description
This forklift is used in container terminals, etc.
Features
- A forklift that is useful for loading and unloading containers
- The main body is painted
- Equipped with weights so that containers can be loaded and displayed
- Forks can be moved up and down
- Tires do not rotate
- Forklift (orange)
Specifications
| SKU | TMX03518 |
| Barcode # | 4543736035183 |
| Brand | Tomix |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ