Description
The Koki 107 type is a marine container compatible vehicle manufactured in 2006. The hand brake handle that was installed on the side of the car body in the conventional Koki 100 series has been changed to a deck handrail at the end of the car body in this model.
Features
- Reproduces Koki 107 with taillights connected to the tail end of a Hokkaido-bound freight train
- Car number and JRF logo printed
- Small diameter wheels adopted
- Transfer sheet for car number change included
Vehicle
- KOKI107-383
- Runner parts: Handle
- Transfer sheet: Car number
Accessories
Description
SpecificationsThe Koki 107 type is a marine container compatible vehicle manufactured in 2006. The hand brake handle that was installed on the side of the car body in the conventional Koki 100 series has been changed to a deck handrail at the end of the car body in this model.
Features
- Reproduces Koki 107 with taillights connected to the tail end of a Hokkaido-bound freight train
- Car number and JRF logo printed
- Small diameter wheels adopted
- Transfer sheet for car number change included
Vehicle
- KOKI107-383
- Runner parts: Handle
- Transfer sheet: Car number
Accessories
The Koki 107 type is a marine container compatible vehicle manufactured in 2006. The hand brake handle that was installed on the side of the car body in the conventional Koki 100 series has been changed to a deck handrail at the end of the car body in this model.
Features
- Reproduces Koki 107 with taillights connected to the tail end of a Hokkaido-bound freight train
- Car number and JRF logo printed
- Small diameter wheels adopted
- Transfer sheet for car number change included
Vehicle
- KOKI107-383
- Runner parts: Handle
- Transfer sheet: Car number
Accessories
| SKU | TMX08717 |
| Barcode # | 4543736087175 |
| Brand | Tomix |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock