Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $9.52 with
Info
Description
The Graffito is a novelty toy to get the kids into RC. The Graffito comes all put together and ready to go with a radio, a rechargeable Lithium ion battery pack for the car and a USB charger. This product requires 2x AA alkaline batteries for the radio.
The Graffito has a slow running speed so the kids won't smash into things, it is 4wd and has running lights.
Description
SpecificationsThe Graffito is a novelty toy to get the kids into RC. The Graffito comes all put together and ready to go with a radio, a rechargeable Lithium ion battery pack for the car and a USB charger. This product requires 2x AA alkaline batteries for the radio.
The Graffito has a slow running speed so the kids won't smash into things, it is 4wd and has running lights.
The Graffito is a novelty toy to get the kids into RC. The Graffito comes all put together and ready to go with a radio, a rechargeable Lithium ion battery pack for the car and a USB charger. This product requires 2x AA alkaline batteries for the radio.
The Graffito has a slow running speed so the kids won't smash into things, it is 4wd and has running lights.
| SKU | TRC-6149X-O |
| Barcode # | 8793000012686 |
| Brand | Tornado RC |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |