Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $5.96 with
Info
Description
Loads of fun for all the little kids, this little RC Cute car comes completely built and ready to go. You can use this little car on any hard surface inside your house and it is so easy to control being full function forward, back, left and right, with onboard lights.
All you need is 2x AA alkaline batteries for the radio and 2x AA batteries for the car and you're good to go.
Description
SpecificationsLoads of fun for all the little kids, this little RC Cute car comes completely built and ready to go. You can use this little car on any hard surface inside your house and it is so easy to control being full function forward, back, left and right, with onboard lights.
All you need is 2x AA alkaline batteries for the radio and 2x AA batteries for the car and you're good to go.
Loads of fun for all the little kids, this little RC Cute car comes completely built and ready to go. You can use this little car on any hard surface inside your house and it is so easy to control being full function forward, back, left and right, with onboard lights.
All you need is 2x AA alkaline batteries for the radio and 2x AA batteries for the car and you're good to go.
| SKU | TRC-6148T-R |
| Barcode # | 8793000012754 |
| Brand | Tornado RC |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |