Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $5.96 with
Info
Description
Loads of fun for all the little kids, this little RC Mini car comes ready to go with an onboard re-chargeable battery, a battery charge lead and the radio.
All you need is 2x AA alkaline batteries for the radio. The RC Mini car can be run on any hard surface, inside or out and has onboard LED lights and is full function forward, back, left and right.
Description
SpecificationsLoads of fun for all the little kids, this little RC Mini car comes ready to go with an onboard re-chargeable battery, a battery charge lead and the radio.
All you need is 2x AA alkaline batteries for the radio. The RC Mini car can be run on any hard surface, inside or out and has onboard LED lights and is full function forward, back, left and right.
Loads of fun for all the little kids, this little RC Mini car comes ready to go with an onboard re-chargeable battery, a battery charge lead and the radio.
All you need is 2x AA alkaline batteries for the radio. The RC Mini car can be run on any hard surface, inside or out and has onboard LED lights and is full function forward, back, left and right.
| SKU | trc-6146r-r |
| Barcode # | 8793000011726 |
| Brand | Tornado RC |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |