Tornado RC V2 Thunder 1/18 4WD RTR High Speed Truck RTR Red - TRC-18311
SKU: TRC-18311
$99.05 10% off RRP
or 4 payments of $24.76 with
Info
Description
Experience the RC driving power of the Tornado RC 1/18 4WD RTR Truck. It can run to more than 35 km/h. It has a 2.4 GHz remote control board with a speed controller running on a 30 A electronic speed, allowing you to release the power of this high-speed truck at your command. Take the step into awesome RC sports racing with this small but fine and mean, ready to run high-speed truck set!
Experience the RC driving power of the Tornado RC 1/18 4WD RTR Truck. It can run to more than 35 km/h. It has a 2.4 GHz remote control board with a speed controller running on a 30 A electronic speed, allowing you to release the power of this high-speed truck at your command. Take the step into awesome RC sports racing with this small but fine and mean, ready to run high-speed truck set!
Experience the RC driving power of the Tornado RC 1/18 4WD RTR Truck. It can run to more than 35 km/h. It has a 2.4 GHz remote control board with a speed controller running on a 30 A electronic speed, allowing you to release the power of this high-speed truck at your command. Take the step into awesome RC sports racing with this small but fine and mean, ready to run high-speed truck set!
| SKU | trc-18323 |
| Barcode # | 8793000015366 |
| Brand | Tornado RC |
| Shipping Weight | 1.3000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |