Description
Un-Cure CA Debonder 1 oz
This is a one ounce bottle of Bob Smith Industries UN-CURE™ CA Debonder. UN-CURE™ Debonder will soften cured CA. If parts are bonded incorrectly or your fingers are stuck together, a few drops of UN-CURE™ will dissolve the CA in about a minute. Apply on bonded skin and roll apart fingers. Once stuck, use acetone to clean off softened CA, then wash off with soap and water.
Description
SpecificationsUn-Cure CA Debonder 1 oz
This is a one ounce bottle of Bob Smith Industries UN-CURE™ CA Debonder. UN-CURE™ Debonder will soften cured CA. If parts are bonded incorrectly or your fingers are stuck together, a few drops of UN-CURE™ will dissolve the CA in about a minute. Apply on bonded skin and roll apart fingers. Once stuck, use acetone to clean off softened CA, then wash off with soap and water.
Un-Cure CA Debonder 1 oz
This is a one ounce bottle of Bob Smith Industries UN-CURE™ CA Debonder. UN-CURE™ Debonder will soften cured CA. If parts are bonded incorrectly or your fingers are stuck together, a few drops of UN-CURE™ will dissolve the CA in about a minute. Apply on bonded skin and roll apart fingers. Once stuck, use acetone to clean off softened CA, then wash off with soap and water.
| SKU | BSI161 |
| Barcode # | 7 07336 16100 8 |
| Brand | BOB SMITH |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock