Description
ZAP PT-31 1 OZ. AFTER RUN 2
Treats engines and inhibits corrosion from forming. Adding After Run 2 to the engine protects all of the internal parts. One treatment lasts for months. Ideal for coating metal push rods before inserting them into sleeves. Available in a 1oz bottle
Item # PT-31
Works best on:
Engines
Metal
| SKU | PT-31 |
| Barcode # | 0 87093 00145 9 |
| Brand | ZAP |
Description
SpecificationsZAP PT-31 1 OZ. AFTER RUN 2
Treats engines and inhibits corrosion from forming. Adding After Run 2 to the engine protects all of the internal parts. One treatment lasts for months. Ideal for coating metal push rods before inserting them into sleeves. Available in a 1oz bottle
Item # PT-31
Works best on:
Engines
Metal
| SKU | PT-31 |
| Barcode # | 0 87093 00145 9 |
| Brand | ZAP |
ZAP PT-31 1 OZ. AFTER RUN 2
Treats engines and inhibits corrosion from forming. Adding After Run 2 to the engine protects all of the internal parts. One treatment lasts for months. Ideal for coating metal push rods before inserting them into sleeves. Available in a 1oz bottle
Item # PT-31
Works best on:
Engines
Metal
| SKU | PT-31 |
| Barcode # | 0 87093 00145 9 |
| Brand | ZAP |
| SKU | PT-31 |
| Barcode # | 0 87093 00145 9 |
| Brand | ZAP |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock