Description
This is a package of four Du-Bro 10-32x2" Nylon Wing Bolts. The outside hex head will fit your glo-plug/prop nut wrench, and the inside socket is made to fit standard allen wrenches. Both methods insure a safe, no-slip way to secure or loosen wing bolts.
Description
SpecificationsThis is a package of four Du-Bro 10-32x2" Nylon Wing Bolts. The outside hex head will fit your glo-plug/prop nut wrench, and the inside socket is made to fit standard allen wrenches. Both methods insure a safe, no-slip way to secure or loosen wing bolts.
This is a package of four Du-Bro 10-32x2" Nylon Wing Bolts. The outside hex head will fit your glo-plug/prop nut wrench, and the inside socket is made to fit standard allen wrenches. Both methods insure a safe, no-slip way to secure or loosen wing bolts.
| SKU | dbr164 |
| Barcode # | 011859001643 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock