Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
Description
Rectangular brass tubing is a versatile material with many uses. Its standout feature is its strong resistance to corrosion, making it perfect for tough environments. Moreover, its high thermal conductivity makes it an excellent option for heat exchangers, radiators, and applications requiring efficient heat transfer.
Description
SpecificationsRectangular brass tubing is a versatile material with many uses. Its standout feature is its strong resistance to corrosion, making it perfect for tough environments. Moreover, its high thermal conductivity makes it an excellent option for heat exchangers, radiators, and applications requiring efficient heat transfer.
Rectangular brass tubing is a versatile material with many uses. Its standout feature is its strong resistance to corrosion, making it perfect for tough environments. Moreover, its high thermal conductivity makes it an excellent option for heat exchangers, radiators, and applications requiring efficient heat transfer.
| SKU | ks8262 |
| Barcode # | 614121182622 |
| Brand | K&S METALS |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |