Description
13mm REAR SHOCK SPRINGS, WHITE
Team Associated 13mm Rear Shock Spring. These replacement springs springs are intended for the Team Associated B6.4D, however, they will also work with the Team Associated B6.4D as a tuning option. Package includes two springs.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
Description
Specifications13mm REAR SHOCK SPRINGS, WHITE
Team Associated 13mm Rear Shock Spring. These replacement springs springs are intended for the Team Associated B6.4D, however, they will also work with the Team Associated B6.4D as a tuning option. Package includes two springs.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
13mm REAR SHOCK SPRINGS, WHITE
Team Associated 13mm Rear Shock Spring. These replacement springs springs are intended for the Team Associated B6.4D, however, they will also work with the Team Associated B6.4D as a tuning option. Package includes two springs.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
| SKU | ASS91948 |
| Barcode # | 784695919488 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock