Description
APEX 2 RECEIVER AND BATTERY BO
Team Associated Apex2 Receiver and Battery Box. This replacement receiver and battery box is intended for the Team Associated Apex2. Package includes one battery/receiver tray, one receiver box cover, one brace and one foam block.
This part fits the following vehicles:
- Apex2
- Apex2 Sport
- Apex2 Sport A550
- Apex2 Sport Nissan Z
Description
SpecificationsAPEX 2 RECEIVER AND BATTERY BO
Team Associated Apex2 Receiver and Battery Box. This replacement receiver and battery box is intended for the Team Associated Apex2. Package includes one battery/receiver tray, one receiver box cover, one brace and one foam block.
This part fits the following vehicles:
- Apex2
- Apex2 Sport
- Apex2 Sport A550
- Apex2 Sport Nissan Z
APEX 2 RECEIVER AND BATTERY BO
Team Associated Apex2 Receiver and Battery Box. This replacement receiver and battery box is intended for the Team Associated Apex2. Package includes one battery/receiver tray, one receiver box cover, one brace and one foam block.
This part fits the following vehicles:
- Apex2
- Apex2 Sport
- Apex2 Sport A550
- Apex2 Sport Nissan Z
| SKU | ASS31856 |
| Barcode # | 784695318564 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock