On Sale
5% OFF
SKU: ARA709068
Arrma 12.2x21x1mm Shims Kraton 6S EXB - ARA709068
$10.44
or 4 payments of $2.61 with
Info
Price Matchup
Description
Arrma 12.2x21x1mm Shims Kraton 6S EXB
These high-quality Shims provide ideal replacement parts for your kit supplied items.
Features
- Includes 10 x Shim 12.2 x 21 x 1mm
- Strong and durable steel for long-lasting performance in all conditions
- Precision manufactured for consistent fit and hassle-free servicing
Description
SpecificationsArrma 12.2x21x1mm Shims Kraton 6S EXB
These high-quality Shims provide ideal replacement parts for your kit supplied items.
Features
- Includes 10 x Shim 12.2 x 21 x 1mm
- Strong and durable steel for long-lasting performance in all conditions
- Precision manufactured for consistent fit and hassle-free servicing
Description
Arrma 12.2x21x1mm Shims Kraton 6S EXB
These high-quality Shims provide ideal replacement parts for your kit supplied items.
Features
- Includes 10 x Shim 12.2 x 21 x 1mm
- Strong and durable steel for long-lasting performance in all conditions
- Precision manufactured for consistent fit and hassle-free servicing
Specifications
| SKU | ARA709068 |
| Barcode # | 5052127046381 |
| Brand | Arrma |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ