Arrma 52mm Shock Boots 2Pcs - ARA330787
or 4 payments of $4.51 with
Info
Description
Arrma 52mm Shock Boots 2Pcs
These premium-quality Shock Boots are the perfect item for protecting your Shock Absorbers from dirt and water ingress. Compatible with the Arrma 1/8 TLR Tuned Typhon 4WD Roller (ARA8306) and RTR RC Buggy (ARA8406), 1/8 Typhon 6S BLX 4WD Brushless Buggy (ARA106046, ARA8606V5).
What's In The Box
- 2 x Rubber Shock Boot per pack
Features
- High-quality rubber for long-lasting durability and super-smooth operation
- Fits 52mm Shock Shaft length
- Black colour for cool looks
Description
SpecificationsArrma 52mm Shock Boots 2Pcs
These premium-quality Shock Boots are the perfect item for protecting your Shock Absorbers from dirt and water ingress. Compatible with the Arrma 1/8 TLR Tuned Typhon 4WD Roller (ARA8306) and RTR RC Buggy (ARA8406), 1/8 Typhon 6S BLX 4WD Brushless Buggy (ARA106046, ARA8606V5).
What's In The Box
- 2 x Rubber Shock Boot per pack
Features
- High-quality rubber for long-lasting durability and super-smooth operation
- Fits 52mm Shock Shaft length
- Black colour for cool looks
Arrma 52mm Shock Boots 2Pcs
These premium-quality Shock Boots are the perfect item for protecting your Shock Absorbers from dirt and water ingress. Compatible with the Arrma 1/8 TLR Tuned Typhon 4WD Roller (ARA8306) and RTR RC Buggy (ARA8406), 1/8 Typhon 6S BLX 4WD Brushless Buggy (ARA106046, ARA8606V5).
What's In The Box
- 2 x Rubber Shock Boot per pack
Features
- High-quality rubber for long-lasting durability and super-smooth operation
- Fits 52mm Shock Shaft length
- Black colour for cool looks
| SKU | ARA330787 |
| Barcode # | 5052127044219 |
| Brand | Arrma |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock