Arrma Shock Springs 70mm 0.8N/mm 2pcs - AR330784
or 4 payments of $5.70 with
Info
Description
Arrma Shock Springs 70mm 0.8N/mm 2pcs
These high-quality shock springs will allow you to tune your vehicle handling characteristics in seconds. They are compatible with the Arrma 1/8 TLR Tuned 4WD Roller Buggy (ARA8306) and the Arrma 1/8 Typhon 6S V5 BX Buggy (ARA8606V5).
What's In The Box
- 2 x 70mm Shock Spring - 0.8N/mm (4.74lb/in)
Features
- Precision manufactured spring steel for consistent performance and long-lasting durability
Product Specifications
- 70mm Length
- 0.8N/mm (4.74lb/in)
Description
SpecificationsArrma Shock Springs 70mm 0.8N/mm 2pcs
These high-quality shock springs will allow you to tune your vehicle handling characteristics in seconds. They are compatible with the Arrma 1/8 TLR Tuned 4WD Roller Buggy (ARA8306) and the Arrma 1/8 Typhon 6S V5 BX Buggy (ARA8606V5).
What's In The Box
- 2 x 70mm Shock Spring - 0.8N/mm (4.74lb/in)
Features
- Precision manufactured spring steel for consistent performance and long-lasting durability
Product Specifications
- 70mm Length
- 0.8N/mm (4.74lb/in)
Arrma Shock Springs 70mm 0.8N/mm 2pcs
These high-quality shock springs will allow you to tune your vehicle handling characteristics in seconds. They are compatible with the Arrma 1/8 TLR Tuned 4WD Roller Buggy (ARA8306) and the Arrma 1/8 Typhon 6S V5 BX Buggy (ARA8606V5).
What's In The Box
- 2 x 70mm Shock Spring - 0.8N/mm (4.74lb/in)
Features
- Precision manufactured spring steel for consistent performance and long-lasting durability
Product Specifications
- 70mm Length
- 0.8N/mm (4.74lb/in)
| SKU | ARA330784 |
| Barcode # | 5052127043526 |
| Brand | Arrma |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock