2020 Ford Raptor body - Summit Racing BIGFOOT 21 MT body (7.25" width & 12.50" wheelba
SKU: JC0423S20
$85.59 10% off RRP
or 4 payments of $38.00 with
Info
Description
This GORGON body set is the perfect replacement for the kit supplied item. Ideal if you want to freshen the look of your existing bodyshell, or switch up your GORGON to a new color scheme.
Strong and hard-wearing with ARRMA eye-catching trim scheme, this pre-painted, pre-decaled body set is supplied trimmed and ready to fit straight to your vehicle, along with a complete set of color coded parts.
Awesome looks and tough ARRMA durability, with no need for complicated cutting to go out and hit the dirt.
Description
SpecificationsThis GORGON body set is the perfect replacement for the kit supplied item. Ideal if you want to freshen the look of your existing bodyshell, or switch up your GORGON to a new color scheme.
Strong and hard-wearing with ARRMA eye-catching trim scheme, this pre-painted, pre-decaled body set is supplied trimmed and ready to fit straight to your vehicle, along with a complete set of color coded parts.
Awesome looks and tough ARRMA durability, with no need for complicated cutting to go out and hit the dirt.
This GORGON body set is the perfect replacement for the kit supplied item. Ideal if you want to freshen the look of your existing bodyshell, or switch up your GORGON to a new color scheme.
Strong and hard-wearing with ARRMA eye-catching trim scheme, this pre-painted, pre-decaled body set is supplied trimmed and ready to fit straight to your vehicle, along with a complete set of color coded parts.
Awesome looks and tough ARRMA durability, with no need for complicated cutting to go out and hit the dirt.
| SKU | ARA402353 |
| Barcode # | 5052127046640 |
| Brand | Arrma |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |