On Sale
10% OFF
Price Matchup
Description
Team Associated Diff & Idler Gear Set. Package includes replacement gear diff case, and idler gear.
This part fits the following vehicles:
- DR10
- DR10M
- Pro2 DK10SW
- Pro2 LT10SW
- Pro2 RT10SW
- Pro2 SC10
- ProSC10
- RB10
- Reflex DB10
- SR10
- Trophy Rat
This part fits the following other parts:
- #91461 - Gear Diff Kit
Description
SpecificationsTeam Associated Diff & Idler Gear Set. Package includes replacement gear diff case, and idler gear.
This part fits the following vehicles:
- DR10
- DR10M
- Pro2 DK10SW
- Pro2 LT10SW
- Pro2 RT10SW
- Pro2 SC10
- ProSC10
- RB10
- Reflex DB10
- SR10
- Trophy Rat
This part fits the following other parts:
- #91461 - Gear Diff Kit
Description
Team Associated Diff & Idler Gear Set. Package includes replacement gear diff case, and idler gear.
This part fits the following vehicles:
- DR10
- DR10M
- Pro2 DK10SW
- Pro2 LT10SW
- Pro2 RT10SW
- Pro2 SC10
- ProSC10
- RB10
- Reflex DB10
- SR10
- Trophy Rat
This part fits the following other parts:
- #91461 - Gear Diff Kit
Specifications
| SKU | ass91466 |
| Barcode # | 784695914667 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0280kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ