Description
B74 Differential Pinion Gear Shims
This is a pack of six Team Associated Differential Pinion Gear Shims, intended for use with the RC10 B74 Team 1/10 4WD Off-Road Electric Buggy to replace the kit supplied parts.
Includes:
- (6) 5x8x0.3mm Pinion Gear shims
This part fits the following vehicles:
- Apex2
- Apex2 Sport
- Apex2 Sport A550
- Apex2 Sport Nissan Z
- Apex2 Sport ST550
- RC10B74
- RC10B74.1
- RC10B74.1D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
Description
SpecificationsB74 Differential Pinion Gear Shims
This is a pack of six Team Associated Differential Pinion Gear Shims, intended for use with the RC10 B74 Team 1/10 4WD Off-Road Electric Buggy to replace the kit supplied parts.
Includes:
- (6) 5x8x0.3mm Pinion Gear shims
This part fits the following vehicles:
- Apex2
- Apex2 Sport
- Apex2 Sport A550
- Apex2 Sport Nissan Z
- Apex2 Sport ST550
- RC10B74
- RC10B74.1
- RC10B74.1D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
B74 Differential Pinion Gear Shims
This is a pack of six Team Associated Differential Pinion Gear Shims, intended for use with the RC10 B74 Team 1/10 4WD Off-Road Electric Buggy to replace the kit supplied parts.
Includes:
- (6) 5x8x0.3mm Pinion Gear shims
This part fits the following vehicles:
- Apex2
- Apex2 Sport
- Apex2 Sport A550
- Apex2 Sport Nissan Z
- Apex2 Sport ST550
- RC10B74
- RC10B74.1
- RC10B74.1D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
| SKU | ASS92143 |
| Barcode # | 784695921436 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0050kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock