Description
Centre Universal 165mm RC8T3/T3e
This is a replacement Team Associated 165mm Center Universal Driveshaft. This universal connects the rear gearbox to the center differential. One 5x4mm set screw is required and not included (ASC89221).
This part fits the following vehicles:
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T3e
Description
SpecificationsCentre Universal 165mm RC8T3/T3e
This is a replacement Team Associated 165mm Center Universal Driveshaft. This universal connects the rear gearbox to the center differential. One 5x4mm set screw is required and not included (ASC89221).
This part fits the following vehicles:
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T3e
Centre Universal 165mm RC8T3/T3e
This is a replacement Team Associated 165mm Center Universal Driveshaft. This universal connects the rear gearbox to the center differential. One 5x4mm set screw is required and not included (ASC89221).
This part fits the following vehicles:
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T3e
| SKU | ASS81023 |
| Barcode # | 784695810235 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock