Evergreen 4524 White Polystyrene Seam Roof Sheet 0.500 x 6 x 12" / 12.7mm x 15cm x 30cm (1)
SKU: EVE-04524
$20.89 5% off RRP
or 4 payments of $2.77 with
Info
Description
(DG) ZAP PT-15 2 OZ. ZIP KICKER - AEROSOL SPRAY 1 X CAN (6 PER BOX)
| SKU | PT-15 |
| Barcode # | 0 87093 00460 3 |
| Brand | ZAP |
This is the Zap PT-15 Zip Kicker Super Glue Accelerator in a 2oz Aerosol Can.
Pacer ZIP KICKER Super-Glue Accelerator is the best working accelerator for
ZAP and Other Super Glues. A Little Spritz Works in Seconds.
FEATURES:
Forces cure of large amounts of SLO-ZAP when forming fillets.
Solves tough-to-bond applications
Environmentally safe Formula
Will not craze most plastic
INCLUDES: One 2oz aerosol can of Zip Kicker
Description
Specifications(DG) ZAP PT-15 2 OZ. ZIP KICKER - AEROSOL SPRAY 1 X CAN (6 PER BOX)
| SKU | PT-15 |
| Barcode # | 0 87093 00460 3 |
| Brand | ZAP |
This is the Zap PT-15 Zip Kicker Super Glue Accelerator in a 2oz Aerosol Can.
Pacer ZIP KICKER Super-Glue Accelerator is the best working accelerator for
ZAP and Other Super Glues. A Little Spritz Works in Seconds.
FEATURES:
Forces cure of large amounts of SLO-ZAP when forming fillets.
Solves tough-to-bond applications
Environmentally safe Formula
Will not craze most plastic
INCLUDES: One 2oz aerosol can of Zip Kicker
(DG) ZAP PT-15 2 OZ. ZIP KICKER - AEROSOL SPRAY 1 X CAN (6 PER BOX)
| SKU | PT-15 |
| Barcode # | 0 87093 00460 3 |
| Brand | ZAP |
This is the Zap PT-15 Zip Kicker Super Glue Accelerator in a 2oz Aerosol Can.
Pacer ZIP KICKER Super-Glue Accelerator is the best working accelerator for
ZAP and Other Super Glues. A Little Spritz Works in Seconds.
FEATURES:
Forces cure of large amounts of SLO-ZAP when forming fillets.
Solves tough-to-bond applications
Environmentally safe Formula
Will not craze most plastic
INCLUDES: One 2oz aerosol can of Zip Kicker
| SKU | PT-15 |
| Barcode # | 0 87093 00460 3 |
| Brand | ZAP |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |