(DISCONTINUED USE DBR449) DUBRO 254 NICKEL PLATED T-PINS 1-1/2in (100 PCS PER PACK)
or 4 payments of $3.63 with
Info
Description
(DISCONTINUED USE DBR449) DUBRO 254 NICKEL PLATED T-PINS 1-1/2in (100 PCS PER PACK)
#254 is .043 diameter. These T-Pins are a must for all model building. Holds parts in place while gluing, sheeting, laminating, assembly, etc. An all around building aid. Strong, smooth and sharp.
Key Features:
- 100 per package
- Nickel Plated
Description
Specifications(DISCONTINUED USE DBR449) DUBRO 254 NICKEL PLATED T-PINS 1-1/2in (100 PCS PER PACK)
#254 is .043 diameter. These T-Pins are a must for all model building. Holds parts in place while gluing, sheeting, laminating, assembly, etc. An all around building aid. Strong, smooth and sharp.
Key Features:
- 100 per package
- Nickel Plated
(DISCONTINUED USE DBR449) DUBRO 254 NICKEL PLATED T-PINS 1-1/2in (100 PCS PER PACK)
#254 is .043 diameter. These T-Pins are a must for all model building. Holds parts in place while gluing, sheeting, laminating, assembly, etc. An all around building aid. Strong, smooth and sharp.
Key Features:
- 100 per package
- Nickel Plated
| SKU | DBR254 |
| Barcode # | 11859002541 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock