DUBRO 102 NYLON STEEL ROD ASEMBLY (1 PC PER PACK)
or 4 payments of $1.72 with
Info
Description
DUBRO 102 NYLON STEEL ROD ASEMBLY (1 PC PER PACK)
No shrink, no stretch, free running, and fully adjustable at control horn. Comlete 31 assembly includes 1 ea Solder Link, Kwik Link, Nylon Sleeve, 30 2-56 Rods and 2 link guards.
Key Features:
- No shrink
- no stretch
- free running
- fully adjustable
- 1 per package
Description
SpecificationsDUBRO 102 NYLON STEEL ROD ASEMBLY (1 PC PER PACK)
No shrink, no stretch, free running, and fully adjustable at control horn. Comlete 31 assembly includes 1 ea Solder Link, Kwik Link, Nylon Sleeve, 30 2-56 Rods and 2 link guards.
Key Features:
- No shrink
- no stretch
- free running
- fully adjustable
- 1 per package
DUBRO 102 NYLON STEEL ROD ASEMBLY (1 PC PER PACK)
No shrink, no stretch, free running, and fully adjustable at control horn. Comlete 31 assembly includes 1 ea Solder Link, Kwik Link, Nylon Sleeve, 30 2-56 Rods and 2 link guards.
Key Features:
- No shrink
- no stretch
- free running
- fully adjustable
- 1 per package
| SKU | DBR102 |
| Barcode # | 11859001025 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock