DUBRO 129 SOCKET BOLT & NUT SET 4-40 X 1in (4 PCS PER PACK)
or 4 payments of $1.49 with
Info
Description
DUBRO 129 SOCKET BOLT & NUT SET 4-40 X 1in (4 PCS PER PACK)
This is a pack of DuBro 4-40 Socket Head Bolt and Nuts. This pack includes four of each bolts, flat washers, lock washers, and blind nuts, plus one allen wrench.
Features:
- For mounting engines
- High strength steel fasteners
Specifications:
Hardware Length: 1" - 2"
Thread Size: 4-40
Material: Metal
Description
SpecificationsDUBRO 129 SOCKET BOLT & NUT SET 4-40 X 1in (4 PCS PER PACK)
This is a pack of DuBro 4-40 Socket Head Bolt and Nuts. This pack includes four of each bolts, flat washers, lock washers, and blind nuts, plus one allen wrench.
Features:
- For mounting engines
- High strength steel fasteners
Specifications:
Hardware Length: 1" - 2"
Thread Size: 4-40
Material: Metal
DUBRO 129 SOCKET BOLT & NUT SET 4-40 X 1in (4 PCS PER PACK)
This is a pack of DuBro 4-40 Socket Head Bolt and Nuts. This pack includes four of each bolts, flat washers, lock washers, and blind nuts, plus one allen wrench.
Features:
- For mounting engines
- High strength steel fasteners
Specifications:
Hardware Length: 1" - 2"
Thread Size: 4-40
Material: Metal
| SKU | DBR129 |
| Barcode # | 11859001292 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock