DUBRO 181 2-56 THREADED BALL LINK (1 PC PER PACK)
or 4 payments of $1.32 with
Info
Description
DUBRO 181 2-56 THREADED BALL LINK (1 PC PER PACK)
5-piece ball link set, excellent for off-set steering, throttle and servo hook-ups. Ball is threaded for 2-56 nut. Threaded coupler 3/4" with 3/8" 2-56 thread, for up to .072 wire. Self-threading nylon socket, washer and 2-56 nut.
Key Features:
- 1 per package
Description
SpecificationsDUBRO 181 2-56 THREADED BALL LINK (1 PC PER PACK)
5-piece ball link set, excellent for off-set steering, throttle and servo hook-ups. Ball is threaded for 2-56 nut. Threaded coupler 3/4" with 3/8" 2-56 thread, for up to .072 wire. Self-threading nylon socket, washer and 2-56 nut.
Key Features:
- 1 per package
DUBRO 181 2-56 THREADED BALL LINK (1 PC PER PACK)
5-piece ball link set, excellent for off-set steering, throttle and servo hook-ups. Ball is threaded for 2-56 nut. Threaded coupler 3/4" with 3/8" 2-56 thread, for up to .072 wire. Self-threading nylon socket, washer and 2-56 nut.
Key Features:
- 1 per package
| SKU | DBR181 |
| Barcode # | 11859001810 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock