DUBRO 190 1/16in THREADED BALL LINK (1 PC PER PACK)
or 4 payments of $1.27 with
Info
Description
DUBRO 190 1/16in THREADED BALL LINK (1 PC PER PACK)
This 4 piece set fits perfectly in servo arm hole, bellcranks, nylon horns, and throttle arms. Set includes (1) ball threaded for 0-80 (1/16 diameter thread), (1) self threading nylon socket, (1) threaded coupler 3/4 long with 3/8 2-56 thread for up to .072 wire.
Key Features:
- 1 per package
Description
SpecificationsDUBRO 190 1/16in THREADED BALL LINK (1 PC PER PACK)
This 4 piece set fits perfectly in servo arm hole, bellcranks, nylon horns, and throttle arms. Set includes (1) ball threaded for 0-80 (1/16 diameter thread), (1) self threading nylon socket, (1) threaded coupler 3/4 long with 3/8 2-56 thread for up to .072 wire.
Key Features:
- 1 per package
DUBRO 190 1/16in THREADED BALL LINK (1 PC PER PACK)
This 4 piece set fits perfectly in servo arm hole, bellcranks, nylon horns, and throttle arms. Set includes (1) ball threaded for 0-80 (1/16 diameter thread), (1) self threading nylon socket, (1) threaded coupler 3/4 long with 3/8 2-56 thread for up to .072 wire.
Key Features:
- 1 per package
| SKU | DBR190 |
| Barcode # | 11859001902 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockBackorder