Description
Solder Kwik-Links are nickel plated making a strong, attractive and easy to solder connector for servo or horn. 2-56 Solder Kwik-Link designed for use with .072 diameter wire, link guards included.
Key Features:
- 2 per package
- easy to solder connector
Description
SpecificationsSolder Kwik-Links are nickel plated making a strong, attractive and easy to solder connector for servo or horn. 2-56 Solder Kwik-Link designed for use with .072 diameter wire, link guards included.
Key Features:
- 2 per package
- easy to solder connector
Solder Kwik-Links are nickel plated making a strong, attractive and easy to solder connector for servo or horn. 2-56 Solder Kwik-Link designed for use with .072 diameter wire, link guards included.
Key Features:
- 2 per package
- easy to solder connector
| SKU | dbr112 |
| Barcode # | 11859001124 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock