DUBRO 325T 3-1/4in DIA TREAD SURF WHEELS (1 PAIR PER CARD)
or 4 payments of $4.29 with
Info
Description
DUBRO 325T 3-1/4in DIA TREAD SURF WHEELS (1 PAIR PER CARD)
This is a set of two Du-Bro 3-1/4" Treaded Wheels. Du-Bro's low bounce captive air wheels have flown on more airplanes over the years than any other wheels on the market! The wall thickness is consistent throughout the wheel giving you a balanced tire. Comes complete with a sporty nylon metallic hub and works well on grass & paved runways. The 325T wheel set uses a 5/32 Axle (4mm).
Features:
- balanced tire
- sporty nylon metallic hub
- Works well on grass & paved runways.
- 2 per package
Description
SpecificationsDUBRO 325T 3-1/4in DIA TREAD SURF WHEELS (1 PAIR PER CARD)
This is a set of two Du-Bro 3-1/4" Treaded Wheels. Du-Bro's low bounce captive air wheels have flown on more airplanes over the years than any other wheels on the market! The wall thickness is consistent throughout the wheel giving you a balanced tire. Comes complete with a sporty nylon metallic hub and works well on grass & paved runways. The 325T wheel set uses a 5/32 Axle (4mm).
Features:
- balanced tire
- sporty nylon metallic hub
- Works well on grass & paved runways.
- 2 per package
DUBRO 325T 3-1/4in DIA TREAD SURF WHEELS (1 PAIR PER CARD)
This is a set of two Du-Bro 3-1/4" Treaded Wheels. Du-Bro's low bounce captive air wheels have flown on more airplanes over the years than any other wheels on the market! The wall thickness is consistent throughout the wheel giving you a balanced tire. Comes complete with a sporty nylon metallic hub and works well on grass & paved runways. The 325T wheel set uses a 5/32 Axle (4mm).
Features:
- balanced tire
- sporty nylon metallic hub
- Works well on grass & paved runways.
- 2 per package
| SKU | DBR325T |
| Barcode # | 11859101756 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock