Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
Description
The ideal solution for many of your modeling needs. This tubing has been specially formulated to shrink up to one half its original diameter simply by using a heat gun, soldering iron, or cigarette lighted. Ideal for insulating electrical splices, and also covering electrical plugs and connectors.
Key Features:
Description
SpecificationsThe ideal solution for many of your modeling needs. This tubing has been specially formulated to shrink up to one half its original diameter simply by using a heat gun, soldering iron, or cigarette lighted. Ideal for insulating electrical splices, and also covering electrical plugs and connectors.
Key Features:
The ideal solution for many of your modeling needs. This tubing has been specially formulated to shrink up to one half its original diameter simply by using a heat gun, soldering iron, or cigarette lighted. Ideal for insulating electrical splices, and also covering electrical plugs and connectors.
Key Features:
| SKU | dbr440 |
| Barcode # | 011859004408 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |