Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $20.61 with
Info
Description
DUBRO 558TLC 1/3 SCALE TRED LGHT J3 WHEELS (1 PAIR PER CARD)
Du-Bro Treaded Lightweight Cub Wheels feature a foam interior yet have a tough and rugged exterior skin for durability.
Standard axle 1/4" diameter hub may be drilled out up to 5/16" diameter is desired.
"CUB" wheel covers are made of lexan and can be painted with any hobby paint if desired.
Key Features:
Description
SpecificationsDUBRO 558TLC 1/3 SCALE TRED LGHT J3 WHEELS (1 PAIR PER CARD)
Du-Bro Treaded Lightweight Cub Wheels feature a foam interior yet have a tough and rugged exterior skin for durability.
Standard axle 1/4" diameter hub may be drilled out up to 5/16" diameter is desired.
"CUB" wheel covers are made of lexan and can be painted with any hobby paint if desired.
Key Features:
DUBRO 558TLC 1/3 SCALE TRED LGHT J3 WHEELS (1 PAIR PER CARD)
Du-Bro Treaded Lightweight Cub Wheels feature a foam interior yet have a tough and rugged exterior skin for durability.
Standard axle 1/4" diameter hub may be drilled out up to 5/16" diameter is desired.
"CUB" wheel covers are made of lexan and can be painted with any hobby paint if desired.
Key Features:
| SKU | DBR558TLC |
| Barcode # | 11859100506 |
| Brand | DUBRO |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |