On Sale
10% OFF
SKU: ED648783
Eduard 1/48 P-38J Lightning landing flaps Print [648783]
$26.99
or 4 payments of $6.75 with
Info
Price Matchup
Description
Brassin set landing flaps for P-38J in 1/48 scale.
The set consists of the deployed flaps for both wings.
Made by direct 3D printing.
Recommended kit: Tamiya
Set contains:
- 3D print: 12 parts
- decals: no
- photo-etched details: yes
- painting mask: no
Description
SpecificationsBrassin set landing flaps for P-38J in 1/48 scale.
The set consists of the deployed flaps for both wings.
Made by direct 3D printing.
Recommended kit: Tamiya
Set contains:
- 3D print: 12 parts
- decals: no
- photo-etched details: yes
- painting mask: no
Description
Brassin set landing flaps for P-38J in 1/48 scale.
The set consists of the deployed flaps for both wings.
Made by direct 3D printing.
Recommended kit: Tamiya
Set contains:
- 3D print: 12 parts
- decals: no
- photo-etched details: yes
- painting mask: no
Specifications
| SKU | ED648783 |
| Barcode # | 8591437571178 |
| Brand | Eduard |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ