On Sale
10% OFF
SKU: ED672280
Eduard 1/72 P-51B/C (Arma Hobby) Exhaust Stacks w/ Fairing Print Brassin [672280]
$10.79
or 4 payments of $2.70 with
Info
Price Matchup
Description
Brassin set exhaust stacks with fairing for P-51B/C in 1/72 scale.
Made by direct 3D printing.
Easy to assemble replaces plastic parts.
Recommended kit: Arma Hobby
Set contains:
- 3D print: 2 parts
- decals: no
- photo-etched details: no
- painting mask: no
Description
SpecificationsBrassin set exhaust stacks with fairing for P-51B/C in 1/72 scale.
Made by direct 3D printing.
Easy to assemble replaces plastic parts.
Recommended kit: Arma Hobby
Set contains:
- 3D print: 2 parts
- decals: no
- photo-etched details: no
- painting mask: no
Description
Brassin set exhaust stacks with fairing for P-51B/C in 1/72 scale.
Made by direct 3D printing.
Easy to assemble replaces plastic parts.
Recommended kit: Arma Hobby
Set contains:
- 3D print: 2 parts
- decals: no
- photo-etched details: no
- painting mask: no
Specifications
| SKU | ED672280 |
| Barcode # | 8591437567300 |
| Brand | Eduard |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ