Description
Engine Mount FT RC8B3
Team Associated RC8B3 Factory Team Engine Mount Blocks. These engine mounting blocks are compatible with the RC8 B3 and T3 models and must be combined with the RC8B3 Factory Team Engine Mount Base (ASC81116).
This part fits the following vehicles:
- RC8B3
- RC8B3.1
- RC8B3.2
- RC8B4
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.2e
- RC8T4
Description
SpecificationsEngine Mount FT RC8B3
Team Associated RC8B3 Factory Team Engine Mount Blocks. These engine mounting blocks are compatible with the RC8 B3 and T3 models and must be combined with the RC8B3 Factory Team Engine Mount Base (ASC81116).
This part fits the following vehicles:
- RC8B3
- RC8B3.1
- RC8B3.2
- RC8B4
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.2e
- RC8T4
Engine Mount FT RC8B3
Team Associated RC8B3 Factory Team Engine Mount Blocks. These engine mounting blocks are compatible with the RC8 B3 and T3 models and must be combined with the RC8B3 Factory Team Engine Mount Base (ASC81116).
This part fits the following vehicles:
- RC8B3
- RC8B3.1
- RC8B3.2
- RC8B4
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.2e
- RC8T4
| SKU | ASS81117 |
| Barcode # | 784695811171 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0330kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock