Description
EXCEL 56003 360 ROTATING TABLE VISE
Excel Blades 360 Degree Rotating Table Vice
56003
Uniquely designed 360 degree vice grip, lightweight yet strong enough to combat your toughest projects.
Vice tilts at a 45 degree angle in all directions to assists in projects that require all around modifications.
Easy to use smoothed threaded screw to tighten or loosen from project or table.
Description
SpecificationsEXCEL 56003 360 ROTATING TABLE VISE
Excel Blades 360 Degree Rotating Table Vice
56003
Uniquely designed 360 degree vice grip, lightweight yet strong enough to combat your toughest projects.
Vice tilts at a 45 degree angle in all directions to assists in projects that require all around modifications.
Easy to use smoothed threaded screw to tighten or loosen from project or table.
EXCEL 56003 360 ROTATING TABLE VISE
Excel Blades 360 Degree Rotating Table Vice
56003
Uniquely designed 360 degree vice grip, lightweight yet strong enough to combat your toughest projects.
Vice tilts at a 45 degree angle in all directions to assists in projects that require all around modifications.
Easy to use smoothed threaded screw to tighten or loosen from project or table.
| SKU | EXL56003 |
| Barcode # | 98171560034 |
| Brand | EXCEL |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock