On Sale
10% OFF
Price Matchup
Description
EXCEL 70060 EXCEL 4 INCH SPEED CLAMP
Excel Blades - 4in. Speed Clamp
70060
- Measures 4 inches (10.1 cm.)
- High quality lever action clamp perfect for quickly grasping objects.
- Features lever action with jaw opening and thumb screw for expanding and/or stretching the clamp.
Description
SpecificationsEXCEL 70060 EXCEL 4 INCH SPEED CLAMP
Excel Blades - 4in. Speed Clamp
70060
- Measures 4 inches (10.1 cm.)
- High quality lever action clamp perfect for quickly grasping objects.
- Features lever action with jaw opening and thumb screw for expanding and/or stretching the clamp.
Description
EXCEL 70060 EXCEL 4 INCH SPEED CLAMP
Excel Blades - 4in. Speed Clamp
70060
- Measures 4 inches (10.1 cm.)
- High quality lever action clamp perfect for quickly grasping objects.
- Features lever action with jaw opening and thumb screw for expanding and/or stretching the clamp.
Specifications
| SKU | EXL70060 |
| Barcode # | 98171700607 |
| Brand | EXCEL |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ