On Sale
10% OFF
Price Matchup
Description
Excel Blades 3" Iron C-Clamp
55917
- Vivid red bodied iron C-Clamp with smoothed threaded steel screw and free spinning pressure distribution tip.
- Perfect tool to grasp onto objects with easy to use twist on and off spindle clamp.
- Includes (1) 3in / 7.6cm Clamp
Description
SpecificationsExcel Blades 3" Iron C-Clamp
55917
- Vivid red bodied iron C-Clamp with smoothed threaded steel screw and free spinning pressure distribution tip.
- Perfect tool to grasp onto objects with easy to use twist on and off spindle clamp.
- Includes (1) 3in / 7.6cm Clamp
Description
Excel Blades 3" Iron C-Clamp
55917
- Vivid red bodied iron C-Clamp with smoothed threaded steel screw and free spinning pressure distribution tip.
- Perfect tool to grasp onto objects with easy to use twist on and off spindle clamp.
- Includes (1) 3in / 7.6cm Clamp
Specifications
| SKU | exl55917 |
| Barcode # | 98171559175 |
| Brand | EXCEL |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ