Description
Team Associated RC8T3 Front Upper Arms. These are the stock replacement front upper arms for the RC8T3 and RC8T3e trucks. Package includes right and left side upper arms.
This part fits the following vehicles:
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T3e
Description
Specifications
Team Associated RC8T3 Front Upper Arms. These are the stock replacement front upper arms for the RC8T3 and RC8T3e trucks. Package includes right and left side upper arms.
This part fits the following vehicles:
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T3e
Team Associated RC8T3 Front Upper Arms. These are the stock replacement front upper arms for the RC8T3 and RC8T3e trucks. Package includes right and left side upper arms.
This part fits the following vehicles:
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T3e
| SKU | ass81317 |
| Barcode # | 784695813175 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0990kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock