Description
FT 13mm SHOCK PISTONS, 2.0mm,
Team Associated Factory Team 13mm 2mm Shock Piston. These replacement shock pistons are intended for the front of the Team Associated B6.4 and B6.4D, however, they will also work in the rear as a tuning option. Package includes two shock pistons.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
- RC10SC6.4
- RC10T6.4
Description
SpecificationsFT 13mm SHOCK PISTONS, 2.0mm,
Team Associated Factory Team 13mm 2mm Shock Piston. These replacement shock pistons are intended for the front of the Team Associated B6.4 and B6.4D, however, they will also work in the rear as a tuning option. Package includes two shock pistons.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
- RC10SC6.4
- RC10T6.4
FT 13mm SHOCK PISTONS, 2.0mm,
Team Associated Factory Team 13mm 2mm Shock Piston. These replacement shock pistons are intended for the front of the Team Associated B6.4 and B6.4D, however, they will also work in the rear as a tuning option. Package includes two shock pistons.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
- RC10SC6.4
- RC10T6.4
| SKU | ASS91936 |
| Barcode # | 784695919365 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock