Description
RC8B3.1 Shock Seal Bushing Set
This is a replacement Team Associated RC8B3.1 Shock Seal Bushing Set, including four machined shock o-ring spacers and four machined shock o-ring hat bushings.
This part fits the following vehicles:
- RC8B3
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8B3e
- RC8B4
- RC8B4.1
- RC8B4.1e
- RC8B4e
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T4
- RC8T4e
Description
SpecificationsRC8B3.1 Shock Seal Bushing Set
This is a replacement Team Associated RC8B3.1 Shock Seal Bushing Set, including four machined shock o-ring spacers and four machined shock o-ring hat bushings.
This part fits the following vehicles:
- RC8B3
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8B3e
- RC8B4
- RC8B4.1
- RC8B4.1e
- RC8B4e
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T4
- RC8T4e
RC8B3.1 Shock Seal Bushing Set
This is a replacement Team Associated RC8B3.1 Shock Seal Bushing Set, including four machined shock o-ring spacers and four machined shock o-ring hat bushings.
This part fits the following vehicles:
- RC8B3
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8B3e
- RC8B4
- RC8B4.1
- RC8B4.1e
- RC8B4e
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T4
- RC8T4e
| SKU | ASS81407 |
| Barcode # | 784695814073 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0090kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock