Description
FT Shock Shaft 39.5mm RC8B3
This is a pack of two optional Team Associated 39.5mm Factory Team "Chrome Finish" Shock Shafts for use with the RC8B3 and RC8B3e 1/8 scale buggies. These shock shafts are used in the rear shocks and feature a Chrome finish for the smoothest shock action possible.
This part fits the following vehicles:
- RC8B3
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8B3e
- RC8B4
- RC8B4e
Description
SpecificationsFT Shock Shaft 39.5mm RC8B3
This is a pack of two optional Team Associated 39.5mm Factory Team "Chrome Finish" Shock Shafts for use with the RC8B3 and RC8B3e 1/8 scale buggies. These shock shafts are used in the rear shocks and feature a Chrome finish for the smoothest shock action possible.
This part fits the following vehicles:
- RC8B3
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8B3e
- RC8B4
- RC8B4e
FT Shock Shaft 39.5mm RC8B3
This is a pack of two optional Team Associated 39.5mm Factory Team "Chrome Finish" Shock Shafts for use with the RC8B3 and RC8B3e 1/8 scale buggies. These shock shafts are used in the rear shocks and feature a Chrome finish for the smoothest shock action possible.
This part fits the following vehicles:
- RC8B3
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8B3e
- RC8B4
- RC8B4e
| SKU | ASS81175 |
| Barcode # | 784695811751 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0250kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock