Description
Hex Drive 17mm offset RC8T3/T3e
Team Associated RC8T3 17mm Offset Hex Drive. These are the stock replacement "offset" 17mm hex drives for the RC8T3 and RC8T3e trucks. Package includes two 17mm hubs and two spring clips.
This part fits the following vehicles:
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T3e
- RC8T4
- RC8T4e
Description
SpecificationsHex Drive 17mm offset RC8T3/T3e
Team Associated RC8T3 17mm Offset Hex Drive. These are the stock replacement "offset" 17mm hex drives for the RC8T3 and RC8T3e trucks. Package includes two 17mm hubs and two spring clips.
This part fits the following vehicles:
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T3e
- RC8T4
- RC8T4e
Hex Drive 17mm offset RC8T3/T3e
Team Associated RC8T3 17mm Offset Hex Drive. These are the stock replacement "offset" 17mm hex drives for the RC8T3 and RC8T3e trucks. Package includes two 17mm hubs and two spring clips.
This part fits the following vehicles:
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
- RC8T3e
- RC8T4
- RC8T4e
| SKU | ASS81319 |
| Barcode # | 784695813199 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0410kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock