J&T Bearing Co. Mugen Aluminum Engine Mount O.S. - JTB-10742
or 4 payments of $22.38 with
Info
Description
J&T Bearing Co. Mugen Aluminum Engine Mount O.S.
J&T Bearing Co. Mugen Aluminum Engine Mount. This high quality engine mount is constructed from CNC machined aluminum, designed for use with O.S Based engines, and features a three piece design with beefed up areas over stock giving you a solid mounting platform. Additionally these are anodized and laser etched to give you a durable and great looking finish. Package includes one engine mount base plate, two engine mounting plates and mounting hardware.
Description
SpecificationsJ&T Bearing Co. Mugen Aluminum Engine Mount O.S.
J&T Bearing Co. Mugen Aluminum Engine Mount. This high quality engine mount is constructed from CNC machined aluminum, designed for use with O.S Based engines, and features a three piece design with beefed up areas over stock giving you a solid mounting platform. Additionally these are anodized and laser etched to give you a durable and great looking finish. Package includes one engine mount base plate, two engine mounting plates and mounting hardware.
J&T Bearing Co. Mugen Aluminum Engine Mount O.S.
J&T Bearing Co. Mugen Aluminum Engine Mount. This high quality engine mount is constructed from CNC machined aluminum, designed for use with O.S Based engines, and features a three piece design with beefed up areas over stock giving you a solid mounting platform. Additionally these are anodized and laser etched to give you a durable and great looking finish. Package includes one engine mount base plate, two engine mounting plates and mounting hardware.
| SKU | JTB-10742 |
| Barcode # | 810109447046 |
| Brand | J&T Bearing Co. |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockBackorder