Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $1.54 with
Info
Description
K&S 5070 ALUM ROD 3/32IN & 1/8IN BEND (4 PCS)
This assortment pack contains 1 of each of the following diameters:
- 3/32"
- 1/8"
Explore the lightweight and durable properties of this bendable aluminum rod assortment, perfect for experimenting with weight reduction applications in furniture crafting, precision machining, instrument design, and more. Enjoy its flexibility, corrosion resistance, and trusted reliability.
Description
SpecificationsK&S 5070 ALUM ROD 3/32IN & 1/8IN BEND (4 PCS)
This assortment pack contains 1 of each of the following diameters:
- 3/32"
- 1/8"
Explore the lightweight and durable properties of this bendable aluminum rod assortment, perfect for experimenting with weight reduction applications in furniture crafting, precision machining, instrument design, and more. Enjoy its flexibility, corrosion resistance, and trusted reliability.
K&S 5070 ALUM ROD 3/32IN & 1/8IN BEND (4 PCS)
This assortment pack contains 1 of each of the following diameters:
- 3/32"
- 1/8"
Explore the lightweight and durable properties of this bendable aluminum rod assortment, perfect for experimenting with weight reduction applications in furniture crafting, precision machining, instrument design, and more. Enjoy its flexibility, corrosion resistance, and trusted reliability.
| SKU | KS5070 |
| Barcode # | 614121150706 |
| Brand | K&S METALS |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |