Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $3.78 with
Info
Description
K&S 6025 FOIL SHEET (12IN X 30IN) ALUMINUM (SOFT) .005 (1 PER PKG)
Aluminum foil – now for much more than food preservation! Available in standard finishes or colored options, these foils can be used for party signs, ornaments, costumes, and more. Depending on the material and finish you choose, foils can be used with Cricut machines (check to see your machine’s tolerance for thicknesses), embossing folders, and die-cutting machines like Sizzix (check to confirm thickness limitations, if any).
Description
SpecificationsK&S 6025 FOIL SHEET (12IN X 30IN) ALUMINUM (SOFT) .005 (1 PER PKG)
Aluminum foil – now for much more than food preservation! Available in standard finishes or colored options, these foils can be used for party signs, ornaments, costumes, and more. Depending on the material and finish you choose, foils can be used with Cricut machines (check to see your machine’s tolerance for thicknesses), embossing folders, and die-cutting machines like Sizzix (check to confirm thickness limitations, if any).
K&S 6025 FOIL SHEET (12IN X 30IN) ALUMINUM (SOFT) .005 (1 PER PKG)
Aluminum foil – now for much more than food preservation! Available in standard finishes or colored options, these foils can be used for party signs, ornaments, costumes, and more. Depending on the material and finish you choose, foils can be used with Cricut machines (check to see your machine’s tolerance for thicknesses), embossing folders, and die-cutting machines like Sizzix (check to confirm thickness limitations, if any).
| SKU | KS6025 |
| Barcode # | 614121060258 |
| Brand | K&S METALS |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |