Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $4.82 with
Info
Description
K&S 87143 ROUND STAINLESS STEEL ROD (12IN LENGTHS) 3/8IN(1 ROD PER CARD)
Stainless steel rod, prized for its durability and corrosion resistance, delivers numerous benefits across applications. Its exceptional strength and hardness make it a top choice for structural components and machinery parts. Plus, its resistance to corrosion and staining renders it perfect for use in harsh and corrosive environments.
Description
SpecificationsK&S 87143 ROUND STAINLESS STEEL ROD (12IN LENGTHS) 3/8IN(1 ROD PER CARD)
Stainless steel rod, prized for its durability and corrosion resistance, delivers numerous benefits across applications. Its exceptional strength and hardness make it a top choice for structural components and machinery parts. Plus, its resistance to corrosion and staining renders it perfect for use in harsh and corrosive environments.
K&S 87143 ROUND STAINLESS STEEL ROD (12IN LENGTHS) 3/8IN(1 ROD PER CARD)
Stainless steel rod, prized for its durability and corrosion resistance, delivers numerous benefits across applications. Its exceptional strength and hardness make it a top choice for structural components and machinery parts. Plus, its resistance to corrosion and staining renders it perfect for use in harsh and corrosive environments.
| SKU | KS87143 |
| Barcode # | 614121871434 |
| Brand | K&S METALS |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |