Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $2.09 with
Info
Description
K&S 9838 THIN WALL BRASS TUBE (300MM LENGTHS) 5MM OD X .225MM WALL (3 PIECE)
Round brass tubing, the bread & butter of the K&S brand.
Brass is a tough and long-lasting metal that stands up well to corrosion, making it a top pick for tough conditions. This versatile brass tubing finds its place in various tasks, such as plumbing, HVAC, and electrical projects. Crafted from top-notch materials, our brass tubing is user-friendly, making it perfect for DIY projects and professional endeavors alike.
Description
SpecificationsK&S 9838 THIN WALL BRASS TUBE (300MM LENGTHS) 5MM OD X .225MM WALL (3 PIECE)
Round brass tubing, the bread & butter of the K&S brand.
Brass is a tough and long-lasting metal that stands up well to corrosion, making it a top pick for tough conditions. This versatile brass tubing finds its place in various tasks, such as plumbing, HVAC, and electrical projects. Crafted from top-notch materials, our brass tubing is user-friendly, making it perfect for DIY projects and professional endeavors alike.
K&S 9838 THIN WALL BRASS TUBE (300MM LENGTHS) 5MM OD X .225MM WALL (3 PIECE)
Round brass tubing, the bread & butter of the K&S brand.
Brass is a tough and long-lasting metal that stands up well to corrosion, making it a top pick for tough conditions. This versatile brass tubing finds its place in various tasks, such as plumbing, HVAC, and electrical projects. Crafted from top-notch materials, our brass tubing is user-friendly, making it perfect for DIY projects and professional endeavors alike.
| SKU | KS9838 |
| Barcode # | 614121198388 |
| Brand | K&S METALS |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |